STARÁ DOBRÁ ANGLIE A Harry Potter

Londýn, Oxford, Windsor a Brighton

 

 

Program studijně poznávacího zájezdu:

 

 

1. den: odjezd od školy. Noční transfer přes Německo, Belgii a Francii.

 

2. den: přejezd přes La Manche ranním trajektem nebo Eurotunelem do Anglie.

Jako první nás čeká celodenní prohlídka Londýna a jeho nejznámějších památek jako je Londýnské oko (London Eye), Houses of Parliament, Westminsterského opatství (Westminster Abbey), procházka parkem St. James k Buckinghamskému paláci (Buckingham Palace), Whitehall, Horse Guards - sídlo královské jízdní gardy, Trafalgarské náměstí (Trafalgar Square) se známým památníkem admirála Nelsona obklopeným fontánami, kostelem sv. Martina a s možností návštěvy Národní galerie (National Gallery), dále Leicester Square, Picadilly – obchodní i společenské centrum města s přilehlými obchodními ulicemi, Britské muzeum, Covent Garden, Soho - unikátní londýnská čtvrť plná klubů, barů, restaurací a zábavních podniků. Zajímavou částí Soho je Čínská čtvrť (Chinatown) - ohnisko čínské komunity.

Dále pak lodí k O2 areně. Při plavbě lodí po Temži se nám naskytnou nezapomenutelné výhledy na katedrálu sv. Pavla (St. Paul´s Cathedral), Millenium Bridge - ocelový most přes řeku Temži, objevil se v mnoha filmech, např. i ve snímku Harry Potter a princ dvojí krve. The Globe, London Bridge, HMS Belfast - křižník britského válečného námořnictva Royal Navy, Tower of London, City Hall, Tower Bridge - jeden z nejznámějších řetězových mostů na světě, Canary Wharf - moderní čtvrť, do které se přesouvají firmy i bankovní instituce. Výškové budovy Canary Wharf patří mezi nejvyšší v Británii.

Večer se ubytujeme v rodinách.

 

 

3. den: zažijete den plný filmových kouzel při prohlídce studia Warner Bros. Vstoupíte do autentických kulis, objevíte kouzlo, které se skrývá za okouzlujícími speciálními efekty, a prozkoumáte tajemství zákulisí filmové série o Harrym Potterovi. Objevte kultovní Velkou síň Bradavic a prozkoumáte Zakázaný les, na nástupišti 9¾ nasednete do originálního Bradavického expresu….

Samozřejmě si nenecháme ujít Londýnské muzeum voskových figurín Madame Tussauds, kde se nacházejí sochy všech celebrit, sportovních osobností a slavných osobností.

Návrat na ubytování v rodinách.

 

4. den: ráno zamíříme do Oxfordu - slavného universitního městečka. Jen co projdeme branou, ocitneme se ve středověku. Na každém kroku narazíme na zachovalé gotické domy, úzké kamenné uličky a studenty, kteří kráčejí ve stopách svých slavných předchůdců. Projdeme kolem Knihovny Bodleian Library, která je druhou největší knihovnou Velké Británie. I zde se natáčely některé scény z Harryho Pottera. Nevynecháme ani Radcliffe Camera, kulatou čítárnu v italsko-anglickém stylu a Turf Tavern, nejhezčí oxfordskou tavernu ze 13. století. Společně si projdeme exteriéry středověkých kolejí. Mnohé z těchto 36 kolejí univerzity vznikly mezi 13. a 16. stoletím a shlukují se kolem centra Oxfordu. Navštívíme to nejznámější a nejrozsáhlejší oxfordskou universitu – Christ Church College. Také zde se natáčely některé scény z Harryho Pottera.

Odpoledne zastavení v městečku Windsor, kde se nachází oblíbené venkovské sídlo britských panovníků, hrad Windsor. Jde o nejdéle obývaný hrad světa.

V případě časové rezervy navštívíme zábavní park Legoland.

Večer návrat na ubytování v rodinách.

 

5. den: navštívíme svobodomyslné město v srdci hrabství Sussex – Brighton. V Brightonu se snoubí moderní kultura s exotickou architekturou, mořem i přírodou. Díky majestátním regentským náměstím a slavným molům je dnes Brighton stejně dobře známý jako přívětivé a rozmanité město s vášní pro kulturu, kreativitu a udržitelný rozvoj jako pro své historické památky.

Vydáme se s námi na fascinující cestu po původní viktoriánské architektuře nejstaršího fungujícího akvária na světě. Akvárium SEA LIFE Brighton bylo postaveno v roce 1872 naproti ikonickému molu Palace Pier a nabízí 5 500 fascinujících živočichů včetně rejnoků, žraloků, želv, želv, hvězdic, mořských koníků a anakondy!

Od velkolepého mola Palace Pier se vydáme k jedné z nejvyhledávanějších atraktivit města Brighton, k bývalé královské rezidenci Royal Pavilion.

Potom společně navštívíme Brighton i360, vyhlídkovou věž, a vychutnáme si zdaleka nejlepší výhled na Brighton, South Downs a pobřeží Sussexu z prostorné a plně uzavřené futuristické skleněné kabiny.

Po prohlídce města Brighton se vypravíme do přírodní rezervace s křídovými útesy Seven Sisters.

Odjezd do ČR.

 

6. den: návrat ke škole, na místo odjezdu.

Rezervovat