Za poznáním Anglie - Londýn a jižní pobřeží
Zájezd pro skupiny
Doprava autobusem

6-denní poznávací zájezd

Program:                                                                                                                              

1. den: odjezd v odpoledních hodinách. Noční transfer přes Německo, Belgii a Francii.

2. den: přejezd ranním trajektem nebo Eurotunel do Anglie.

Jako první navštívíme vstřícné, svobodomyslné město v srdci hrabství Sussex – Brighton.

V Brightonu se snoubí moderní kultura s exotickou architekturou, mořem i přírodou. Díky majestátním regentským náměstím a slavným molům je dnes Brighton stejně dobře známý jako přívětivé a rozmanité město s vášní pro kulturu, kreativitu a udržitelný rozvoj jako pro své historické památky.

Vydejte se s námi na fascinující cestu po původní viktoriánské architektuře nejstaršího fungujícího akvária na světě. Akvárium SEA LIFE Brighton bylo postaveno v roce 1872 naproti ikonickému molu Palace Pier a nabízí 5 500 fascinujících živočichů včetně rejnoků, žraloků, želv, želv, hvězdic, mořských koníků a anakondy!

Od velkolepého mola Palace Pier se vydáme k jedné z nejvyhledávanějších atraktivit města Brighton, k bývalé královské rezidenci Royal Pavilion.

Potom společně navštívíme Brighton i360, vyhlídkovou věž, a vychutnáme si zdaleka nejlepší výhled na Brighton, South Downs a pobřeží Sussexu z prostorné a plně uzavřené futuristické skleněné kabiny.

Večer přejedeme do Londýna a ubytujeme se v rodinách.

3. den si prohlédneme středověké staré město s úzkými průchody, starožitnými obchody, butiky, kavárnami – Hastings - rybářský přístav s podmořským akváriem a pašeráckými jeskyněmi. Hastings se nejvíce proslavil bitvou, která se zde odehrála v roce 1066.

Poté navštívíme starý a známý vojenský přístav Portsmouth. Zde na vás dýchá historie na každém kroku. Obdivat budeme výstavy v historické loděnici (Historic Dockyard), vyhlídkové věže Spinnaker Tower se budeme kochat výhledem na město i moře, a to až do vzdálenosti 23 mil.

Návrat na ubytování.

4. den nás čeká Londýn. Zažijte den plný filmových kouzel na prohlídce studia Warner Bros. Vstupte do autentických kulis, objevte kouzlo, které se skrývá za okouzlujícími speciálními efekty, a prozkoumejte tajemství zákulisí filmové série o Harrym Potterovi. Objevte kultovní Velkou síň Bradavic a prozkoumejte Zakázaný les, na nástupišti 9¾ nasedněte do originálního Bradavického expresu….

Samozřejmě si nenecháme ujít Londýnské muzeum voskových figurín Madame Tussauds, kde se nacházejí sochy všech celebrit, sportovních osobností a slavných osobností.

Návrat na ubytování.

5. den nás čeká celodenní pěší prohlídka Londýna nejznámějších památek jako je Londýnské oko (London Eye), Houses of Parliament, Westminsterského opatství (Westminster Abbey), procházka parkem St. James k Buckinghamskému paláci (Buckingham Palace), Whitehall, Horse Guards - sídlo královské jízdní gardy, Trafalgarské náměstí (Trafalgar Square) se známým památníkem admirála Nelsona obklopeným fontánami, kostelem sv. Martina a s možností návštěvy Národní galerie (National Gallery), dále Leicester Square, Picadilly – obchodní i společenské centrum města s přilehlými obchodními ulicemi, Britské muzeum, Covent Garden, Soho - unikátní londýnská čtvrť plná klubů, barů, restaurací a zábavních podniků. Zajímavou částí Soho je Čínská čtvrť (Chinatown) - ohnisko čínské komunity.

Dále pak lodí nebo metrem k O2 areně. Při plavbě výhledy na katedrálu sv. Pavla (St. Paul´s Cathedral), Millenium Bridge - ocelový most přes řeku Temži, objevil se v mnoha filmech, např. i ve snímku Harry Potter a princ dvojí krve. The Globe, London Bridge, HMS Belfast - křižník britského válečného námořnictva Royal Navy, Tower of London, City Hall, Tower Bridge - jeden z nejznámějších řetězových mostů na světě, Canary Wharf - moderní čtvrť, do které se přesouvají firmy i bankovní instituce. Výškové budovy Canary Wharf patří mezi nejvyšší v Británii.

6. den: návrat do ČR na místo odjezdu v odpoledních hodinách.

 

V CENĚ ZÁJEZDU JE ZAHRNUTO:

  • doprava klimatizovaným autokarem

  • 3x ubytování a stravování: v rodinách s anglickou polopenzí

  • organizační a průvodcovská činnost

  • pojištění zájezdu dle zák.159/1999 Sb. a jeho úprav zák. 214/2006 Sb.

Rezervovat