KANTON Graubünden

ZA POZNÁNÍM ŠVÝCARSKA

… se zaměřením na kanton Graubünden

 7-denní zájezd

 

 

 

V CENĚ ZÁJEZDU JE ZAHRNUTO:

  • doprava autobusem
  • 4x ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích v Savogninu s vlastním soc. zařízením
  • 4x česká polopenze
  • pobytová taxa
  • organizační a průvodcovská činnost
  • pojištění zájezdu dle zák. 159/1999 Sb.a jeho úprav zák. 214/2006 Sb.

 

PROGRAM:

1. den:

Noční přesun přes Rakousko, SRN, Lichtenštejnsko do Švýcarska.

2. den:

Příjezd do likérky Appenzell nedaleko města St. Gallen, v likérce proběhne její prohlídka a také ochutnávka rozmanitých druhů likérů. Dále návštěva sýrárny Stein, opět ochutnávka a možnost výhodného nákupu kvalitního švýcarského sýra. (V případě časové rezervy možnost další zastávky po trase na ubytování). Příjezd do Savogninu, místa ubytování.

3. den:

Autobusem do vesnice Wangs na úpatí horského masivu Pizol (ve výšce 2500 m n. m.) – překrásná pěší horská túra k pěti malebným horským jezerům do výšky nad 2000 m n. m.. Návrat z mezistanice lanovkou. Návrat do Savogninu.

4. den:

Ráno odjezd autobusem přes průsmyk Julierpass do městečka Poschiavo, zde nastoupíme na horskou dráhu Bernina-Express a vydáme se stavebně unikátním úsekem přes průsmyk Bernina kolem jezer, ledovců a tunely do luxusního střediska zimních sportů Sv. Mořice v údolí Engadin, prohlídka města. Možná je i trasa opačná. Návrat na ubytování autobusem.

5. den:

Turistika v okolí Parpanu. Možnost pěší turistiky nebo výjezdu lanovkou -  buď na Parpaner Rothorn nebo na Scalottas (výjezd a hřebenová túra). Návrat na ubytování.

6. den:

Odjezd asi v 10 hodin, po cestě domů je možno po přejezdu do Rakouska navštívit Innsbruck, hlavní město Tyrolska: Skokanské můstky, centrum města (Goldendach, Maria Theresia Strasse, Radnice, brána Radosti a Smutku a další) a „SWAROVSKI - KRISTALLWELTEN“, zde prohlídka překrásného světa křišťálu – nedaleko Innsbrucku u města Wattens, druhou variantou je výstavní Salzburg, rodné Mozartovo město. Noční přejezd do republiky.

7. den:

Příjezd do ČR.

 

 

 

Rezervovat