Adelboden - cykloturistika

CYKLOTURISTIKA PO ŠVÝCARSKU

REGIONEM CENTRÁLNÍHO ŠVÝCARSKA - BERNSKÉ ALPY

Adelboden

6-denní zájezd

Termín:                dle dohody
Ubytování:           v horském turistickém hotelu s českou polopenzí
Cena:                    4.900,- Kč

V CENĚ JE ZAHRNUTO:

  • doprava autobusem (osob i kol)
  • mapy s trasami pro cyklisty
  • 3x ubytování – alpský turistický hotel Alpenrose v Adelbodenu – Bernské Alpy (4-lůžkové pokoje)
  • 3x česká polopenze
  • pobytová taxa
  • organizační a průvodcovská činnost

PROGRAM:

1. den: 

Odjezd z místa dle dohody ve večerních hodinách. Noční přejezd Rakouska k průsmyku San Gotthard.

2. den:

Ráno příjezd do Airola k benzinové pumpě – osobní hygiena, odpočinek. Cyklisté: Příprava kol pro zájemce o výjezd na Gotthard-Pass. Přejezd k Furkapass (28 km), jízda přes Furkapass (2431 mn. m., 33 km), přejezd na Haslital, s příjezdem do Meiringenu. (Turisté: Prohlídka Meiringenu a turistika v okolí). Na parkovišti možnost naložení kol a odjezd do města ubytování – Adelbodenu (změna vyhrazena dle počasí v horách). Při této jízdě i při dalších bude jezdce následovat autobus (možnost přerušit jízdu a nastoupit). Po celé trase se nabízí možnosti odpočinku, krásných výhledů, občerstvení na odpočívadlech nebo v restauracích. Odpoledne příjezd do Adelbodenu – turistického hotelu Alpenrose. Ubytování, procházkou a na kolech k nedalekému vodopádu. Večeře. K dispozici je zde vlastní kuchyň a jídelna, kde je každý večer možno posedět. Po večeři prohlídka městečka.

 3. den:

Po snídani: Cyklisté: Výjezd po cyklotrasách z Thunu okolo jezer Thunersee a Brienzersee. Turisté: Lodí z Thunu do Interlakenu, možnost prohlídky měst na trase, tedy Thunu a Interlakenu – města mezi jezery, přejezd k jezeru Blausee – přírodní akvakultura k odchovu horských pstruhů, možnost grilování, místo srazu s cyklisty, návrat na ubytování ve večerních hodinách. Večeře.

4. den:

Po snídani Cyklisté: Celodenní výjezd za cyklistikou kolem velehor Jungfrau (4158 m), Mönch (4099 m) a Eiger (3970 m). Výjezd z horského města turistiky – Grindelwaldu – města ledovců. Turisté: Výjezd lanovkou – atraktivní cesta alpskou ozubenou dráhou na Kleine Scheidegg (cca 20,- CHF). Celodenní procházka k ledovci Eigergletscher. Návrat zubačkou nebo pěšky do Lauterbrunnenu. Odjezd k vodopádům Trümmelbachfälle v údolí Lauterbrunnental, kde se uprostřed skal stékají vody z těchto tří horských velikánů (vstup cca 10,- CHF). Návrat do Adelbodenu, večeře.

   

5. den:

Po snídani dopolední program autobusem: Exkurze do čokoládovny Nestlé v Brocku (vstupné cca 3,- CHF), prohlídka, ochutnávka, možnost výhodného nákupu čokolády. Dále městečko Gruyéres, kterému se říká „nejmalebnější vesnice Evropy“, stejného jména jako slavný klasický švýcarský sýr – hlavní náměstí, opevněný hrad hraběte Gruyéres, feudálního vládce regionu 12. století, návštěva zdejší světoznámé sýrárny. Odjezd do hlavního města Švýcarska – Bernu, postaveného na ostrohu nad řekou Aare. Cyklisté: Přejezd do Burgdorfu, dále přejezd na kolech do Affolternu údolím Emmental (asi 45 km) k dálnici nad Luzern (např. Langenthal). Turisté: Prohlídka hlavního města a jeho hlavních pozoruhodností: medvědí příkop Nydeggbrücke (medvědi – erbovní zvířata města jsou turistickou atrakcí), radnice, hodinová věž s orlojem, katedrála sv. Vincence (Münster), uličky s měšťanskými domy a kašnami. Poté se přesuneme do Lichtenštejnska. Ve večerních hodinách prohlídka Vaduzu – jeho hlavního města - zde večerní hygiena a také možnost koupání v řece Rýn. Noční přejezd do republiky.

   

6. den:

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách. 

V ceně není zahrnuto:

  • !DOPORUČENÍ! každý účastník je povinen uzavřít minimálně pojištění léčebných výloh pro cesty do zahraničí na 6 dní, které není v ceně
  • vstupy

V hotelu bude k dispozici 12o pivo (za 20 ,- Kč/ 1/2 l).
V autobuse můžete zakoupit: kávu, čaj, čokoládu, capuccino, polévku, pivo, limo.

Rezervovat