Tatry
Zájezd pro skupiny

ZA POZNÁNÍM SLOVENSKA – TATRY, hory, termály, kultura, 4-denní zájezd

V CENĚ ZÁJEZDU JE ZAHRNUTO

  • doprava autobusem
  • 3x ubytování - Lúčky v Demänovskej Dolině –  národní park Nízké Tatry, ubytování v chatkách se soc. zařízením, 2-lůžkové pokoje
  • 3x polopenze v restauraci
  • pobytová taxa, spotřeba vody, elektřiny a pod.
  • pojištění proti úpadku CK
  • organizační a průvodcovská činnost

 

PROGRAM:

1. den:

Odjezd směrem – Olomouc, Hranice na Moravě, hraniční přechod se Slovenskou republikou Makov. Návštěva královského hradu Strečno - byl vybudován na strmé vápencové skále počátkem 14. století, nyní je nově zrekonstruován.

Odjezd do místa ubytování – Lúčky v Demänovskej dolině –  Národní park Nízké Tatry. Volno, večeře.

2. den:

Po snídani pěšky nebo autobusem do Demänovskej jeskyně (2 možnosti: krápníkové jeskyně „Svobody“, zde jsou k vidění: vápencové útvary, jezírka, objevena 1921, zpřístupněno 1800m nebo návštěva ledové jeskyně – ledové útvary, zde zpřístupněno 650 m). Poté odjezd do koupaliště Bešeňová - koupání v termálních bazénech s červenohnědou minerální vodou s účinky na pohybové ústrojí, urologické a kosmetické problémy.

V odpoledních hodinách procházka na Chopok – nejvyšší vrchol Nízkých Tater (2024 m n.m.) s krásnými výhledy. Návrat, večeře.

3. den:

Po snídani  odjezd na procházku kolem Štrbského plesa – je oblíbeným výchozím bodem pro mnoho turistických túr, rozkládá se na moréně, kterou ledovec vytlačil do ústí Mlýnické doliny. V roce 1896 zde byla postavena unikátní železnice Štrba – Štrbské pleso (délka 4740 m a převýšení 421 m).

Poté prohlídka Starého Smokovce – centra Tatranské horské služby, jedná se o nejstarší tatranskou osadu, lázeňské horské město. Odtud vede lanovka na Hrebienok, z kterého se pěšky dostaneme zpátky kolem Studenovodského potoka a Studenovodského vodopádu (2-2,5 hodiny). Dole na nás bude čekat autobus, odjezd do Tatranské Lomnice,  prohlídka, návrat, večeře.

4. den:

Kroměříž (UNESCO) – prohlídka zámku, zahrad a města. Zámek stavěný na starších základech v 17. století představuje výjimečně zachovalý základ středoevropského barokního sídla vysoké šlechty a s ním souvisejících zahrad. (Podzámecká zahrada v přírodně krajinářské úpravě a pozdně renesanční Květná zahrada.) Návrat domů.

V CENĚ ZÁJEZDU NENÍ  ZAHRNUTO

  • vstupy a jízdenky

Nezapomeňte si s sebou přibalit plavky a kvalitní boty na horskou turistiku a sportovní oblečení!
Každý účastník zájezdu by si měl uzavřít pojišťění léčebných výloh pro cesty do zahraničí na 4 dny 

Rezervovat