Banát
Zájezd pro skupiny

Rumunsko - Banát - 7 - denní poznávací zájezd

Víte, jaké to bylo žít kdysi, když život plynul jinak než nyní? Ráno Vás probudí kohout a ruch vozu taženého koňmi. Kolem nádherná příroda, krásná, panenská. Pojeďte s námi do Banátu, do kraje, kde žijí naši krajané již od roku 1823. Poznáte jejich život, zvyky a tradice. Ochutnáte jejich domácí povidla, mamaligu nebo domácí kořalku. Můžete se jen tak toulat nebo i pomoci domácím na poli.

V CENĚ ZÁJEZDU JE ZAHRNUTO

  • doprava autobusem
  • 4x ubytování v místních rodinách
  • 4x polopenze vždy v místě ubytování
  • vedoucího zájezdu
  • organizační a průvodcovské služby.
  • pojištění proti úpadku CK

PROGRAM

1.-2.den: Nonstop přejezd do Rumunska přejezd před Orsova z krátkou prohlídkou největší hydroelektrárny na Dunaji. V odpoledních hodinách příjezd do Bigäru jedné z prvních českých vesnic. Zde ubytování a večeře.   

3.den: Ráno snídaně a poté pěší tůra do Ravenska během cesty prohlídka krasových jeskyň a propastí. Návrat do Bigäru – večeře.

4.den: Po snídani přejezd do Gerniku , zde ubytování, poté pěší výlet údolém řeky Něry.Po návratu večeře.

5.den: Pěší tůra do sv.Heleny, prohlídka 30-ti metrové ve skále vytesané sochy Dáckého krále.Poté návrat do Gerniku a večeře.

6.den: Po snídani odjezd do termálních lázní BAILE HERKULANE (podle pověsti si zde koupelí v místních pramenech vyléčil rány po boji s Hydrou bájný Herkules), prohlídka lázní, túra k Sedmi horkým pramenům (koupání), popř. na nejvyšší vrchol nad městečkem DOMAGLED (1106 m). Přejezd busem do Maďarska.

7.den: Návrat do ČR.

ODJEZD

- dle dohody

Rezervovat

Fotogalerie: