Romantická Vídeň + ZOO

Jednodenní poznávácí zájezd

Program: 

Odjezd v ranních hodinách.

Příjezd na Karlovo náměstí s nejkrásnějším vídeňským kostelem (Karlskirche) k Naschmarktu. To je historicky známý atraktivní trh, kam chodí Vídeňané kupovat zaručeně čerstvou zeleninu, ovoce, ryby, koření, nápoje a jiné čerstvé potraviny, které prodávají ve svých stáncích Turci, Arabové, Číňané, Slované a hospodáři rakouských zemí. Tady mají kupující možnost občerstvení v malých restauracích nebo jen tak „na stojáka“. Pokračováním potravinového trhu je rušný bleší trh s neopakovatelnou atmosférou.

Po návštěvě Naschmarktu, občerstvení či případných nákupech přejedeme do Schönbrunnu. Procházkou zámeckými zahradami kolem Neptunovy kašny ke Glorietě s nádherným výhledem na zahrady a zámek přejdeme k nejstarší zoologické zahradě na světě. V atraktivním prostředí moderně fungující zahrady obdivují návštěvníci zvířata ve volných výbězích, pavilonech, z nichž velmi atraktivní je obrovská klec, která skrývá tropický prales s jeho rostlinstvem, zvířaty a ptáky. Největšímu zájmu zejména dětí, ale také dospělých se těší pandy velké či medvídci koala.

Z  Schönbrunnu přejedeme k Hofburgu a pak procházkou k mramorové soše císařovny Alžběty (Sisi) a kopii řeckého chrámu (Theseustempel) do zahrady s 200 druhy a 3000 kusy keřů a stromků růží. Návštěvou této zahrady, která se rozkládá v blízkosti Parlamentu, Radnice a Burgtheatru zakončíme pobyt ve Vídni a odjedeme domů a odjedeme domů.

Cena zahrnuje: 

  • autokarovou dopravu 
  • služby průvodce

Vstup do ZOO není zahrnut.

Rezervovat