Drážďany a zámek Moritzburg
Zájezd pro skupiny

Jednodenní poznávací adventní zájezd

Program:

Odjezd v ranních hodinách.

Zastávka na zámku Moritzburg poblíž Drážďan, kde navštívíme výstavu vztahující se k jedné z našich nejoblíbenějších pohádek „Tři oříšky pro Popelku, s originálními filmovými kostýmy a zaměřením na další tvorbu režiséra Václava Vorlíčka a skladatele Karla Svobody. Všechno je v německém i českém jazyce.

Procházka Drážďany s návštěvou adventních trhů, po trase:  Frauenkirche, Zwinger, Katedrála, Budova opery, Brühlská terasa, Fürstenzug – „Knížecí průvod, na trase procházky se v centru města nachází také Dopravní muzeum.

Nejstarší německý vánoční trh, drážďanský Striezelmarkt slaví v roce 2019 již 585 let. Kromě Striezelmarktu bude v Drážďanech dalších deset různých vánočních trhů. Třpytivá vánoční míle povede od hlavního nádraží přes Prager Straße kolem Striezelmarktu a u kostela Frauenkirche až na druhou stranu Labe k trhu Augustusmarkt. Štrýcl (německy Striezel), adventní pečivo a předchůdce dnešní pravé drážďanské štoly »Dresdner Christstollen«, dal trhu jeho jméno již v pozdním středověku. Možnost předvánočních nákupů nejen na vánočních trzích, ale také i v nákupní galerii Zentrum na Pragerstrasse, kde se také nachází Primark.

Návštěva pralinkárny Halloren nabízející čokoládu, pralinky a Halloren koule ve výhodných cenových relacích.

Odjezd domů cca v 18.00 hod. – příjezd okolo 22.00 hod.

Cena zájezdu zahrnuje: 

  • dopravu autobusem

  • průvodce

  • cestovní pojištění

 

Rezervovat