Živogošće B
Zájezd pro skupiny

Tuto letní sezónu Vás zveme opět do Chorvatska na 10-denní pobyt Chorvatsko - Makarská riviéra - Živogočšé

ŽIVOGOŠĆE

– městečko a přístav na Makarské riviéře. Působivé pozadí městečka tvoří úpatí pohoří Biokovo, které je obklopené množstvím krásných oblázkových a písčitých pláží a piniovým lesíkem. Hlavními zajímavostmi v okolí jsou města Makarská (20 km severozápadně)       a Mostar, výletní cesty lodí s programem a ochutnávkou ryb a vína na protější ostrov Hvar (cesta trvá cca ½ hodiny do Sućuraje).  Východně od Živogošće, v malebné poloze – na skalnaté výspě nad mořem – je františkánský klášter který tvoří jeden architektonický celek s kostelem a zvonicí, byl vybudován v 18. století. Kostel je zařízen barokním nábytkem, klášter má starou knihovnu a rozsáhlý archiv.

Pod klášterem vyvěrá vydatný sladkovodní pramen, který je při odlivu na souši a při přílivu pod hladinou moře. Východně od kláštera je ve skále nad mořem vytesaný nápis s latinskými chvalozpěvnými verši o prameni, životodárné Zemi a nymfě, jíž byl zasvěcen.  Verše zůstaly neponičeny od doby Říma. Město bylo prvně zmiňováno pod svým nynějším názvem v roce 1434. Stará část města s věží na úpatí hory se skládá ze shluků malebných kamenných domů. Jsou zde k dispozici restaurace, hotelový komplex s každodenním večerním programem.

Trasa cesty:

Odjezd – místo dle dohody – v pátek ve večerních hodinách, přes Vídeň, Graz, Maribor, Zagreb, Karlovač, Plitvická jezera, Knin, Sinj, do místa ubytování – Živogošće - po nových silnicích a dálnicích v překrásném prostředí chorvatských hor (např. pohořím Svilaja ve výšce 1250 m n. m.).

Ubytování:

Ve dvou apartmánových domech. Ve 2-4 lůžkových pokojích, s veškerým vybavením (koupelna + WC),  balkon či teráska, některé s kuchyňkou. 

Koupání:

Vzdálenost od pláže cca 150 - 250 m (dle výběru pláže). Pláž s jemnými oblázky - doleva od ubytování je 700 m dlouhá, napravo délka také cca 700 m.  Moře je zde pozvolné, vhodné i pro děti a starší osoby. Na pláži naleznete dětské hřiště a sportovní hřiště – obě volně přístupná.

Výlety:

Na místě je možno uspořádat tyto výlety: město Igrane, město Makarská – rušné centrum Makarské riviéry;  celodenní výlet lodí s grilováním ryb a návštěvou ostrova Hvar; turistika v pohoří Biokovo, známé poutní místo Vepric u Makarské, nebo také Medjugorje nedaleko delty řeky Neretvy či vodopády Kravice.

 

 • každý účastník  by si samozřejmě měl uzavřít pojišťění léčebných výloh pro cesty do zahraničí na 10 dní (možno také v naší CK za 24 Kčosoba/den)
 • odjíždějící skupina je povinna provést pouze základní úklid apartmánu, konečný úklid provede chorvatská agentura

V CENĚ JE ZAHRNUTO:

 • doprava autobusem s klimatizací
 • 7x ubytování v apartmánech (podrobnosti viz výše)
 • 7x polopenze v místní oblíbené restauraci a pitný režim                                                          
 • závěrečný úklid
 • pobytová taxa, spotřeba vody, elektřiny a pod.
 • delegát
 • pojištění zájezdu dle zák. 159/1999 Sb. a jeho úprav zák. 214/2006 Sb.
 • povlečení postelí

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO:

 • nabízené výlety

Rezervovat