Živogošće A
Zájezd pro skupiny

Chorvatsko - Makarská riviera - Živogošće

CENA:     6.150,- Kč 

Termín:    dle vašeho přání (červen, září)

ŽIVOGOŠĆE je městečko na Makarské riviéře. Působivé pozadí městečka tvoří úpatí pohoří Biokovo, které je obklopené množstvím krásných oblázkových a písčitých pláží a piniovým lesíkem. Hlavními zajímavostmi v okolí jsou města Makarská (20 km severozápadně) a Mostar, výletní cesty lodí s programem a ochutnávkou ryb a vína na protější ostrov Hvar (cesta trvá cca ½ hodiny do Sućuraje). Východně od Živogošće, v malebné poloze – na skalnaté výspě nad mořem – je františkánský klášter který tvoří jeden architektonický celek s kostelem a zvonicí, byl vybudován v 18. století. Kostel je zařízen barokním nábytkem, klášter má starou knihovnu a rozsáhlý archiv. 

Pod klášterem vyvěrá vydatný sladkovodní pramen, který je při odlivu na souši a při přílivu pod hladinou moře. Východně od kláštera je ve skále nad mořem vytesaný nápis s latinskými chvalozpěvnými verši o prameni, životodárné Zemi a nymfě, jíž byl zasvěcen. Verše zůstaly neponičeny od doby Říma. Město bylo prvně zmiňováno pod svým nynějším názvem v roce 1434. Stará část města s věží na úpatí hory se skládá ze shluků malebných kamenných domů. Jsou zde k dispozici restaurace, hotelový komplex s každodenním večerním programem.

Trasa cesty:

Odjezd z ČR, do místa ubytování – Živogošće - po nových silnicích a dálnicích v překrásném prostředí chorvatských hor (např. pohořím Svilaja ve výšce 1250 m n. m.).

Ubytování:

Ve dvou apartmánových domech (přes ulici). Ve 2-lůžkových pokojích (možno i doplnění přistýlky do počtu 4 lůžek), s veškerým vybavením (koupelna + WC), některé s kuchyňkou.

Koupání:

Vzdálenost od moře cca 200 - 350 m dle výběru pláže – pláž s jemnými oblázky - doleva od ubytování je 700 m dlouhá, napravo délka také cca 700 m. Moře je zde pozvolné, vhodné i pro děti a starší osoby. 

Výlety:

Na místě je možno uspořádat tyto výlety: město Makarská – rušné centrum Makarské riviéry; celodenní výlet lodí s grilováním ryb a návštěvou ostrova Hvar; turistika v pohoří Biokovo, známé poutní místo Vepric u Makarské, nebo také Medjugorje nedaleko delty řeky Neretvy či vodopády Kravice. 

   

! každý účastník by si samozřejmě měl uzavřít pojištění léčebných výloh pro cesty do zahraničí na 10 dní (možno také v naší CK u ČSOB pojišťovny) 

odjíždějící skupina je povinna provést pouze základní úklid apartmánu, konečný úklid provede chorvatská agentura

V CENĚ JE ZAHRNUTO:

  • doprava autobusem s klimatizací
  • 7x ubytování v apartmánech (podrobnosti viz výše)
  • 6x česká polopenze (neděle snídaně – pátek večeře)
  • závěrečný úklid
  • pobytová taxa, spotřeba vody, elektřiny a pod.
  • organizační a průvodcovská činnost
  • pojištění zájezdu dle zák. 159/1999 Sb. a jeho úprav zák. 214/2006 Sb.
  • povlečení postelí

Rezervovat