Silvi Marina
Zájezd pro skupiny

PALMOVÁ RIVIÉRA SILVI MARINA - ITÁLIE - 10-denní zájezd

SILVI MARINA

město mezi Jaderským mořem a zelenými kopci - leží v oblasti 3 národních parků: Abruzzo, Gran Sasso – s nejvyšší horou Apenin Corno Grande – 2914 m n. m. s jedním s nejjižněji položených ledovců v Evropě,  a  do třetice parku Maiella, 2 regionálních parků (Velino–Sirente a Monti Simbruini) a více než 20 přírodních rezervací, které zaujímají asi 40% celého území kraje. Pro ně byl také kraj stanoven Evropským parlamentem jako „Zelený region Evropy“. Toto středisko leží ve střední Itálii, oblasti nazývané ABRUZZO. Proč jsme vybrali zrovna Abruzzo? Důvodů je několik. Na čistých písečných plážích, uprostřed krásné přírody na úpatí pohoří Gran Sasso, prožijete koupání v průzračném teplém moři a nádherné dny prohřáté italským sluníčkem. Ti z Vás, kteří dáváte přednost aktivní dovolené a toužíte po poznání, využijete možnosti navštívit kulturní a historické památky této oblasti. Najdete zde spoustu architektonických pozoruhodností. Krásnou bílou antiku, románskou architekturu, důstojnou gotiku a renesanci, která je zde k vidění snad v každém městečku. Přesvědčíte se o tom sami, navštívíte-li např. Atri, údajně nejstarší město této strany Itálie, které dalo jméno tomuto pobřeží, nazývané adriatické. V neposlední řadě jistě řada z Vás využije možnosti se s námi podívat do Říma, na ostrovy Tremiti a mnoho dalších zajímavých míst. Chcete-li se tedy seznámit s Abruzzem, kde se snoubí krása a ladnost horských štítů s klidem moře, neváhejte a pojeďte s námi na 1200 km dlouhý výlet. Silvi Marina je typické přímořské letovisko vzniklé z původní malé rybářské vesničky na pobřeží Jaderského moře. Díky své výhodné poloze na úpatí hor, křišťálově čistému moři a plážím se zlatavým pískem je právem nazývána „perlou adriatického pobřeží“ a stala se jedním z nejnavšťěvovanějších v regionu. Hned za městečkem se zvedají kopce, na nichž najdete starobylé vesničky jako Silvi Paese či Alta nebo Sant d´Angelo a za nimi majestátní pohoří Gran Sasso. Jiný kolorit mu ovšem dodávají protáhlé řady domů a vilek podél písčité pláže, promenády a řady obchůdků a butiků, také 2 obchodní domy, několik supermarketů s potravinami, barů a restaurací, pizzeriií a cukráren. Kopce jsou zároveň hradbou před studeným větrem z pevninského pohoří, a tak s hezkým a teplým počasím zde můžete počítat většinou už od května až do konce září. Každý čtvrtek se v Silvi Marina konají trhy s možností nákupu oblečení, drogerie, ovoce ...

Ubytování:

Charakteristika: Tato rezidence se nachází v klidné jižní části Silvi Marina. Od moře je vzdálena cca 350 m. V objektu je k dispozici bar a zmrzlinárna. V blízkosti rezidence se nachází supermarket a každou neděli i trh. V hlavní sezóně je blízko lunapark. Komplex je vhodný pro kolektivy. V budově se nachází v současné době nevyužívaná restaurace, jejíž prostory lze využívat pro různé skupinové programy (výuku, cvičení).

Vybavení: balkón, výtah, parkovací místa

Ubytování: apartmány typu TRILO.

trilo: ložnice s dvoulůžkem, ložnice s palandou, obývací místnost s rozkládacím dvoulůžkem, TV, vlastní sociální zařízení, balkón či terasa

Poblíž rezidencí je velká relaxační travnatá plocha, na které jsou lavičky, dětské hřiště, odpočívadla pro relaxaci dětí i dospělých.

 • Volný čas - v centru jsou pravidelně italské animace pro děti, v pátek české - pořádané delegátkami. Pravidelně jsou na pláži lekce spinningu, aerobiku za poplatek 5€. Plus jsou otevřená fitcentra.
 • Pokud v ceně není plážový servis, je možno v případě zájmu přiobjednat, povlečení postelí a ručníky - možno vzít si vlastní či vypůjčit na místě.
 • V ceně nejsou zahrnuty výlety – např.– ŘÍM, ATRI A SILVI ALTA, PESCARA, AKVAPARK, GRAN  SASSO + CASTELLI, NÁVŠTĚVA OBCHODNÍHO DOMU, OSTROVY TREMITI.
 • Každý účastník zájezdu by si samozřejmě měl uzavřít cestovní pojištění (možno výhodně také v naší CK včetně pojištění storna zájezdu za 24,- Kč na den/osoba).
 • Na místě klient hradí povinný poplatek 20 EUR/apartmá TRILO, tj. italské zápisné.

 

V CENĚ ZÁJEZDU JE ZAHRNUTO:

 • 7x ubytování v residenci v apartmánech TRILO6 (podrobnosti viz dále)
 • doprava klimatizovaným autokarem
 • 7x česká polopenze a pitný režim
 • spotřeba vody, elektřiny a pod.
 • závěrečný úklid apartmánu
 • pojištění zájezdu dle zák. 159/1999 Sb. a jeho úprav zák. 214/2006 Sb.
 • služby delegáta

Rezervovat