Silvi Marina A

PALMOVÁ RIVIÉRA

SILVI MARINA - ITÁLIE

Pozvánka na koupání do kraje Abruzzo = 10-denní zájezd

Termín:    dle dohody (červen, září)

V CENĚ ZÁJEZDU JE ZAHNUTO:

 • doprava autobusem s klimatizací
 • 7x ubytování v apartmánech (podrobnosti viz dále)
 • 7x česká polopenze (neděle snídaně – pátek večeře)
 • pobytová taxa, spotřeba vody, elektřiny a pod.
 • povinný poplatek (italské zápisné)
 • závěrečný úklid apartmánu
 • pojištění zájezdu dle zák. 159/1999 Sb. a jeho úprav zák. 214/2006 Sb.
 • organizační a průvodcovská činnost

Město mezi Jaderským mořem a zelenými kopci - leží v oblasti 3 národních parků: Abruzzo, Gran Sasso – s nejvyšší horou Apenin Corno Grande – 2914 m n. m. s jedním s nejjižněji položených ledovců v Evropě, a do třetice parku Maiella, 2 regionálních parků (Velino–Sirente a Monti Simbruini) a více než 20 přírodních rezervací, které zaujímají asi 40% celého území kraje. Pro ně byl také kraj stanoven Evropským parlamentem jako „Zelený region Evropy“. Toto středisko leží ve střední Itálii, oblasti nazývané ABRUZZO. Proč jsme vybrali zrovna Abruzzo? Důvodů je několik. Na čistých písečných plážích, uprostřed krásné přírody na úpatí pohoří Gran Sasso, prožijete koupání v průzračném teplém moři a nádherné dny prohřáté italským sluníčkem. Ti z Vás, kteří dáváte přednost aktivní dovolené a toužíte po poznání, využijete možnosti navštívit kulturní a historické památky této oblasti. Najdete zde spoustu architektonických pozoruhodností. Krásnou bílou antiku, románskou architekturu, důstojnou gotiku a renesanci, která je zde k vidění snad v každém městečku. Přesvědčíte se o tom sami, navštívíte-li např. Atri, údajně nejstarší město této strany Itálie, které dalo jméno tomuto pobřeží, nazývané adriatické. V neposlední řadě jistě řada z Vás využije možnosti se s námi podívat do Říma, na ostrovy Tremiti a mnoho dalších zajímavých míst. Chcete-li se tedy seznámit s Abruzzem, kde se snoubí krása a ladnost horských štítů s klidem moře, neváhejte a pojeďte s námi na 1200 km dlouhý výlet. Silvi Marina je typické přímořské letovisko vzniklé z původní malé rybářské vesničky na pobřeží Jaderského moře. Díky své výhodné poloze na úpatí hor, křišťálově čistému moři a plážím se zlatavým pískem je právem nazývána „perlou adriatického pobřeží“ a stala se jedním z nejnavštěvovanějších regionu. Hned za městečkem se zvedají kopce, na nichž najdete starobylé vesničky jako Silvi Paese či Alta nebo Sant d´Angelo a za nimi majestátní pohoří Gran Sasso. Jiný kolorit mu ovšem dodávají protáhlé řady domů a vilek podél písčité pláže, promenády a řady obchůdků a butiků, také 2 obchodní domy, několik supermarketů s potravinami, barů a restaurací, pizzerií a cukráren. Kopce jsou zároveň hradbou před studeným větrem z pevninského pohoří, a tak s hezkým a teplým počasím zde můžete počítat většinou už od května až do konce září.

   

Ubytování:

V moderně zařízené rezidenci vzdálené pouhých 50 m od moře, nacházející se na promenádě, nedaleko hlavního centra města (5 minut chůze). Rezidence je kompletně zrekonstruovaná, co se týče interiéru i exteriéru. Skládá se z apartmánů pro 6 osob, v každém jsou: tři 2-lůžkové ložnice, plně vybavená kuchyně, koupelna + toaleta a balkon. Dále z apartmánů pro 4 osoby s: jednou 2-lůžkovou ložnicí, plně vybavenou obývací kuchyní s rozkládacím 2-lůžkem, koupelna + toaleta a balkon. Budova je patrová (viz obrázek) s výtahem. Asi 50m od rezidence je velká travnatá plocha, na které jsou lavičky, dětské hřiště, odpočívadla pro relaxaci dětí i dospělých.

   

 • je třeba si vzít vlastní povlečení + prostěradla nebo je možno si vše přiobjednat za poplatek
 • v ceně není plážový servis, který je možno v případě zájmu také přiobjednat (cena dle sezóny)
 • v ceně nejsou zahrnuty nabízené výlety
 • každý účastník zájezdu by si samozřejmě měl uzavřít cestovní pojištění na 10 dní (možno i v naší CK u UNION pojišťovny za 24,- Kč na den/osoba, včetně pojištění storna)

Odjezd: dle dohody 

Přejeme Vám krásné letní radovánky u moře v Itálii!

Rezervovat