Alba Adriatica

PALMOVÁ RIVIÉRA ALBA ADRIATICA – ITÁLIE 

Pozvánka na koupání do kraje Abruzzo = 10-denní pobyt

V CENĚ JE ZAHRNUTO: 

  • doprava autobusem s klimatizací
  • 7x ubytování v apartmánech 
  • 6x česká polopenze 
  • pobytová taxa, spotřeba vody, elektřiny a pod.
  • organizační a průvodcovská činnost
  • závěrečný úklid apartmánů

 

 

ALBA ADRIATICA – město mezi Jaderským mořem a zelenými kopci - leží v oblasti 3 národních parků: Abruzzo, Gran Sasso – s nejvyšší horou Apenin Corno Grande – 2914 m n. m. a s jedním s nejjižněji položených ledovců v Evropě, a do třetice parku Maiella, 2 regionálních parků (Velino–Sirente a Monti Simbruini) a více než 20 přírodních rezervací, které zaujímají asi 40% celého území kraje. Pro ně byl také kraj stanoven Evropským parlamentem jako „Zelený region Evropy“. A.A. byla zařazena odborníky mezi 10 nejzajímavějších letovisek v oblasti Jadranu pro své čisté moře, dobře udržované pláže s jemným stříbřitým pískem a svou přes 3 km dlouhou promenádu lemovanou palmami, piniovými háji a oleandry. Ta je vhodná pro pěkné procházky, projížďky na kolečkových bruslích nebo na kole, běhání. V okolí se nachází nezasažená příroda, kde si můžete užít procházek a výletů, abyste mohli krásu okolní krajiny vstřebat. Místní obyvatelé, mimochodem pověstní svou pohostinností, nazývají město „Stříbrnou pláží“. Nabízí se Vám zde předlouhý seznam pizzerií, restaurací, kde můžete ochutnat krajové speciality, především z ryb, i jiná klasická italská jídla. Alba je známá výrobou vysoce kvalitních výrobků z kůže, zejména kabelek a zavazadel, řadící se do kategorie vysoké módy. Večer Alba ožívá zábavními podniky, music-bary, diskotékami, cukrárnami s vynikající italskou zmrzlinou a hlavně pouličními trhy se starožitnostmi a místní řemeslnou výrobou. Město se nachází asi 80 km jižně od Ancony, je branou do kraje Abruzzo – Abruzy nebo také Abruzie.

         

Ubytování:

Ve dvou rezidencích nacházejících se v centru města. V každé z nich je 6 apartmánů pro 4 osoby, ten se skládá ze dvou oddělených 2-lůžkových ložnic, plně vybavené kuchyně a obýváku, kde můžou v případě zájmu spát další dvě osoby, dále z koupelny s toaletou. Okolo domu je zeleň. Vzdálenost od moře a hlavní promenády 200 m. Po obvodu apartmánů jsou balkóny s venkovním posezením.

  • je třeba si vzít vlastní povlečení + prostěradla
  • každý účastník zájezdu by si samozřejmě měl uzavřít minimálně pojištění léčebných výloh pro cesty do zahraničí na 10 dní (možno i v naší CK)

Odjezd:  v ranních hodinách

Rezervovat

Fotogalerie: