Val di Fiemme

VAL DI FIEMME / OBEREGGEN

Hotel Negritella*** - Ziano di Fiemme

POZVÁNKA NA LYŽOVÁNÍ DO PERLY ITALSKÝCH ALP = 6-DENNÍ 

   

TERMÍN: dle dohody

V CENĚ ZÁJEZDU JE ZAHRNUTO: 

  • doprava klima autobusem (odjezd bude upřesněn)
  • 3x ubytování v hotelu***, ve 2-lůžkových pokojích (viz dále)
  • 3x italská polopenze (viz dále)
  • 4x SKIPASS – lyžařská permanentka Val di Fiemme / Obereggen
  • pojištění zájezdu dle zák. 159/1999 Sb. a jeho úprav zák. 214/2006 Sb.
  • pobytová taxa, delegát

CENA:
od 8.750,- Kč/studenti
od 9.800,- Kč/dospělí
od 7.900,- Kč/děti A 
od 5.200,- Kč/děti B

Informace o lyžování a oblasti Val di Fiemme:

  39,7km           49,5km          17,5km

 

     28x         7x        9x

Město Ziano di Fiemme se nachází uprostřed Val di Fiemme (952 - 2489 m n. m), asi40 km od Bolzana, pod skalními štíty Dolomit. Od severu se tyčí masív Latemar, na východě pohoří Pala a na jihu hory Lagorai. Val di Fiemme je bezkonkurenčně nejnavštěvovanější lyžařské středisko z celé Itálie, ale i z celých Alp! Vyznačuje se mimořádně slunečným počasím. Oblast je tvořena pěti lyžařskými středisky (viz mapka): o Alpe Cermis, o Ski Center Latemar, o Bellamonte-Alpe Lusia, o Passo Rolle, o Lavazè-Oclini. Je také součásti areálu Dolomiti Superski.

Vyberou si zde lyžaři vyhledávající jakoukoliv náročnost – od začátečníků a dětí až po ty nejzdatnější, pro které jsou připraveny černé „padáky“ – např. proslulý, 6 km dlouhý, sjezd Olympia v Alpe Cermis. Speciálky pro snowboard jsou v každém areálu. Důležitým faktorem jsou jedny z nejmodernějších přepravních zařízení, které dopřejí strávit maximum času na lyžích, místo na lanovce. Lyžařské terény jsou zcela kompletně pokryty výkonným systémem umělého zasněžování, je zde znát starostlivost o bezpečnost, preciznost značení, příjemné je každodenní „vroubkování“ sjezdovek. Samozřejmostí jsou další služby poskytované v rámci skipassu – skibusová přeprava, noční lyžování nebo vstup do plaveckých a zimních stadionů.

Stejně ideální podmínky jsou zde pro běžkaře. Toto údolí je dokonce kolébkou italského lyžování a již dvakrát hostilo MS. V lednu se zde již tradičně otvírá 70ti kilometrová stopa Marcialonga, kde se každým rokem koná slavný běžecký maratón.

Ubytování a stravování:

Ubytováni budete ve velice příjemném hotelu Nigritella*** v Ziano di Fiemme (953 m n. m). Pokoje jsou 2-lůžkové s možností přistýlek, koupelnou a WC, TV (SAT), fénem, telefonem, seifem a s balkonem. Pro Váš volný čas nabízí wellness centrum – v ceně je používání sauny, turecké lázně, hydromasážní vany, Kneip terapie. Za poplatek je možno využívat dalších služeb – masáží apod. V hotelu je příjemná klubovna, úschovna lyží, zastávka skibusu je jen několik kroků od hotelu.

Snídaně – bufet – formou švédských stolů

Večeře – první chod, druhý chod, desert a zeleninový bufet, jídla jsou jak z národní kuchyně tak i místní speciality, voda na pití.

  • každý účastník zájezdu je povinen uzavřít minimálně pojištění léčebných výloh pro cesty do zahraničí na 6 dní – nezapomeňte se informovat, zda Vaše pojištění zahrnuje také krytí úrazu následkem lyžování, či jiných zimních sportů, které hodláte provozovat (možno také v CK).

 
Přejeme všem lyžařům krásné radovánky na sněhu v Itálii!

Rezervovat