Passo di Tonale

VEZZA D´OGLIO – TONALE – VAL DI SOLE – ITÁLIE

Pozvánka na lyžování do italských Alp = 6-denní zájezd

Termín: dle dohody

V CENĚ ZÁJEZDU JE ZAHNUTO:

  • doprava luxusním autobusem (odjezd v … hod od … - bude doplněno)
  • 3x ubytování v rezidenci ve Vezza d´Oglio (viz dále)
  • 4x SKIPASS – lyžařská permanentka Adamello SKI
  • 4x dopravu naším autobusem na sjezdovky do Tonale a zpět
  • 3x italská polopenze
  • pobytová taxa, pojištění proti úpadku CK
  • organizační a průvodcovská činnost

CENA:

DĚTI+STUDENTI   od 6.600,- Kč
DOSPĚLÍ                od 6.900,- Kč

PASSO DI TONALE – jedna z nejvyhledávanějších oblastí, ideální pro zimní sporty – nachází se na severu Itálie – jihozápadně od Bolzana ve Val di Sole. Leží v nadmořské výšce 1883 m. Toto místo nabízí možnost poměrně levné dovolené a výborné sněhové podmínky. Systém lanovek a vleků umožňuje dostat se až do výše kolem 3000 m n.m.. Průsmyk Tonale je zajímavý zejména možností zimního i letního lyžování na ledovci Presena ve výšce 2738 m n. m .. Celé údolí Val di Sole má ubytovací možnosti pro 40 000 lyžařů, lanovky a vleky vyvezou za hodinu 50 tisíc osob, je zde 120 km upravovaných sjezdových a 45 km běžeckých tratí. Sjezdovky jsou zde k dispozici pro všechny úrovně lyžařů od začátečníků až po profesionály. V Tonale lyžujete na různorodých otevřených svazích a také na černé na ledovci, kam se již dostanete vloni zavedeným vlekem – „vajíčkem“ - místo staré hromadné kabinové lanovky. Skvělou novinkou minulé zimy je zcela nové kompletní propojení Tonale se sjezdovkami v Ponte di Legno, kde svahy zasahují do lesních úseků to je dále propojeno se sjezdovkami v Temú. Vlastnictví skipassu umožňuje využívat zdarma skibusu.

Ubytování:

V rezidenci – vzdálené 5 km od Ponte di Legno. Skládá se z apartmánů pro 2-6 osob, ubytování je na 2-lůžkových pokojích, vždy 1, 2 či 3 pokoje tvoří apartmá – tedy mají svou koupelnu s WC. Jeden pokoj v apartmá má vždy kuchyňku a TV. Vezza je menším horským městečkem, leží v nadmořské výšce 1100 m n. m. Dalším zázemím rezidence jsou: restaurace, recepce, solárium. Hotel je vybaven výtahem.

      

Stravování:

Probíhá formou italské polopenze – podávají se zde jak italská jídla, typická pro místní region, tak i jídla středomořské kuchyně, restaurace funguje také jako pizzerie.

  • každý účastník musí mít malé foto na skipass a vratnou kauci 5,- EUR
  • každý účastník zájezdu je povinen uzavřít 6-denní pojištění minimálně na léčebné výlohy pro cesty do zahraničí – nezapomeňte se informovat, zda Vaše pojištění zahrnuje také krytí úrazu následkem lyžování, či jiných zimních sportů, které hodláte provozovat.

Rezervovat