PŘEDVÁNOČNÍ VÍDEŇ 2023 a "Dům moří" HAUS DES MEERES
Doprava autobusem

Termín: sobota 16.12.2023

 

Program:

Odjezd z Pelhřimova od Sportovní haly v 6.00 hod, z Jihlavy od Billy v 6.30 hodin, z Moravských Budějovic v 7.30 hodin.

Příjezd do Vídně. Pro zájemce v dopoledních hodinách návštěva "Domu moří" HAUS des MEERES, který představuje v jednotlivých odděleních vysoko ve vzduchu tropické sladkovodní a mořské ryby, ryby obývající Středozemní moře, tuzemské vody a také žraloky. Vstup není zahrnut: 9,80 EUR děti do 15 let, 16,40 EUR studenti nad 15 let, 21,90 EUR dospělí.

anebo

procházka kolem hlavních pamětihodností centra města od Hofburgu k chrámu sv. Štěpána. Přestávka na oběd. Možnost nákupu čokolády v nově
zrenovovaném obchodě tradiční rakouské čokoládovny Heindl.

V odpoledních hodinách návštěva (pro zájemce) atraktivních výstav v galerii Albertina. Letošním hitem jsou výstavy:

  • "Michelangelo a dál" - výstava se zabývá zobrazením lidského aktu. Vedle děl tohoto umělce jsou zobrazena také díla Raffaela, Dürera,
    Rembrandta, Mengse, Rubense, Klimta a Schieleho.
  • Nová velká expozice je věnována dílům Oskara Kokoschky a Herberta Boeckla, dvěma nejvýznamnějším rakouským expresionistickým umělcům. Výběr zhruba 120 děl sahá od raných aktů a portrétů přes expresionistické krajiny, zátiší a kresby včetně květinových akvarelů Kokoschky z pozdního tvůrčího období ve Švýcarsku.
  • Další výstava v Albertině s názvem - "Proč tři tóny netvoří trojúhelník" představuje tvorbu Kathariny Grosseové, která patří mezi nejvýznamnější umělkyně současnosti. Svou velikostí její obrazy, asambláže a instalace překračují klasické formáty plátna.
  • Stálá výjimečně cenná expozice nabízí výběr děl ze sbírek galerie s názvem Od Moneta k Picassovi.

V paláci umění v Albertině jsou přístupné i císařské komnaty s působivými interiéry obohacené předvánoční výzdobou.

Vstup studenti do 19 let zdarma, 19-26 let a 65+ 14,90 EUR, základní vstupné 18,90 EUR.

- V podvečerních hodinách návštěva vánočního trhu před Vídeňskou radnicí, také s tradičními adventními koncerty ve slavnostním sále radnice (vystoupení hudebních a pěveckých souborů z celého světa, dotvářejících atmosféru adventu) - vstup zdarma.

 

Odjezd domů cca ve 20.00 hod. – příjezd okolo 23.00 hod.

 

Cena zájezdu zahrnuje:   dopravu autobusem, komplexní cestovní pojištění, průvodce.

Rezervovat