PŘEDVÁNOČNÍ VÍDEŇ 2021
Doprava autobusem

Termín: sobota 18.12.2021

CENA: 770,- Kč / osoba

 

Program:

Odjezd z Pelhřimova od Sportovní haly v 6.00 hod. Odjezdy z Humpolce (příplatek 60,- Kč) a Jihlavy budou ještě upřesněny.

 

Příjezd do Vídně. Procházka kolem hlavních pamětihodností centra města od Hofburgu k chrámu sv. Štěpána. Přestávka na oběd.

- V odpoledních hodinách tradiční návštěva (pro zájemce) atraktivních výstav v Albertině:

  1. Letošním hitem je výstava uměleckých děl malíře a sochaře Amadea Modiglianiho (1884-1920), shromažďuje 130 obrazů a soch přivezených z největších světových muzeí a soukromých sbírek ze tří kontinentů. I přes vážné zdravotní problémy, které předčasně ukončily jeho život, vytvořil pozoruhodné dílo. Navštěvoval malířské školy ve Florencii a Benátkách, tvořil převážně v Paříži - akty a portréty (i Picassa, Matisse, Diego Rivery). Svým výjimečným projevem zanechal výraznou stopu v dějinách výtvarného umění.
  2. Stálá expozice Albertiny - Od Moneta k Picassovi.
  3. Muzeum ALBERTINA nyní představuje obsáhlou retrospektivu významného tyrolského umělce Paula Flory (1922–2009): Výstava se zaměřením na Floru v jeho roli kreslíře představuje výběr asi 130 děl, od konce 30. let 20. století do počátku 21. století a představuje tak umělcovu mnohostrannou tvorbu několika desetiletí.
  4. Výstava 60 děl rakouského umělce Martina Nöela.
  5. Výstava Michela Ghisettii - retrospektivní prezentace děl italské umělkyně žijící ve Vídni.

V paláci umění v Albertině jsou přístupné i císařské komnaty s působivými interiéry obohacené předvánoční výzdobou. Vstup studenti do 19 let zdarma, dospělí 16,90 EUR, senioři 65+ 12,90 EUR.

- V podvečerních hodinách návštěva vánočního trhu před Vídeňskou radnicí, také s tradičními adventními koncerty ve slavnostním sále radnice (vystoupení hudebních a pěveckých souborů z celého světa, dotvářejících atmosféru adventu) - vstup zdarma.

 

Odjezd domů cca ve 20.00 hod. – příjezd okolo 23.00 hod.

 

Cena zájezdu zahrnuje:   dopravu autobusem, komplexní cestovní pojištění, průvodce.

Rezervovat