PŘEDVÁNOČNÍ VÍDEŇ 2022
Doprava autobusem

Termín: sobota 17.12.2022

CENA: 910,- Kč / osoba

 

Program:

Odjezd z Pelhřimova od Sportovní haly v 6.00 hod. Odjezdy z Humpolce (příplatek 60,- Kč) a Jihlavy budou ještě upřesněny.

 

Příjezd do Vídně. Procházka kolem hlavních pamětihodností centra města od Hofburgu k chrámu sv. Štěpána. Přestávka na oběd.

- V odpoledních hodinách tradiční návštěva (pro zájemce) atraktivních výstav v Albertině:

  • Letošním hitem je velká výstava Jean-Michel Basquiat (1960-1988) představující výtvarné dílo rodáka z New Yorku. Stal se prvním světoznámým umělcem s afro-americo-karibskými kořeny a patří mezi nejvýznamnější postavy současného umění. Umělec udržoval inspirativní přátelství s Andy Warholem. Výstava ukazuje kolem 50 hlavních děl z veřejných i soukromých sbírek.
  • Stálá expozice nabízí výběr ze sbírek galerie s názvem Od Moneta k Picassovi.
  • Hauenschild Ritter – tvorba dvou umělců z Lince se vyznačuje realismem a poskytuje kritický pohled na současné dění, společnost a prostředí. Jejich kresby, malby a instalace zachycují scény z každodenního života a spojují motivy z dějin umění a populární kultury.
  • Ruth Baumgarte (1923-2013) – dílo německé malířky je inspirováno jejími 40 cestami po afrických zemích, kdy se zajímala o neznámé kultury Afriky, které v té době umělci ještě neobjevili. Výstava prezentuje 70 olejomaleb, akvarelů a grafických děl.

V paláci umění v Albertině jsou přístupné i císařské komnaty s působivými interiéry obohacené předvánoční výzdobou.

Vstup studenti do 19 let zdarma, 19-26 let a 65+ 14,90 EUR, základní vstupné 18,90 EUR.

- V podvečerních hodinách návštěva vánočního trhu před Vídeňskou radnicí, také s tradičními adventními koncerty ve slavnostním sále radnice (vystoupení hudebních a pěveckých souborů z celého světa, dotvářejících atmosféru adventu) - vstup zdarma.

 

Odjezd domů cca ve 20.00 hod. – příjezd okolo 23.00 hod.

 

Cena zájezdu zahrnuje:   dopravu autobusem, komplexní cestovní pojištění, průvodce.

Rezervovat