Advent na zámku HOF
Doprava autobusem

 

Návštěva zámku HOF s kouzelnými adventními trhy a předvánočními nákupy + Hainburg a Niederweiden

 

Termín: sobota 1.12.2018

Cena: 780 Kč / osoba

 

Program jednodenního zájezdu:

 

Odjezd z Pelhřimova od Sportovní haly v 6.00 hodin. Odjezdy z Humpolce (připlatek 60 Kč) a Jihlavy budou ještě upřesněny.

K cíli naší předvánoční akce vede cesta kolem Dunaje, jehož okolí je bohaté na historické památky svědčící o dávném osídlení. Zde se nacházejí místa svědčící o římské přítomnosti, ale i o novějších dějinách Rakouska v zachovalých objektech.

Prvním cílem naší cesty je město Hainburg – poblíž soutoku Moravy s Dunajem se zachovalými hradbami včetně městských bran. V tehdejším hradě měl svatbu i český král Přemysl Otakar II. Procházka historickým jádrem nabídne účastníkům zájezdu kromě uvedených památek také např. Filipo – Jakubský kostel, Mariánský sloup na hlavním náměstí a bohatě zdobené staré měšťanské domy. Pokračujeme k loveckému zámečku Niederweiden, který je klenotem barokní architektury, majetek prince E. Savojského. Odtud se v odpoledních hodinách přesuneme do areálu zámku HOF. Bývalé císařské venkovské sídlo prince Evžena Savojského (po něm ho převzala Marie Terezie a Josef II.). Po rozsáhlé dlouholeté renovaci je dnes zámek jedním z nejkrásnějších a také největším zámeckým areálem v Rakousku. Jeho barokní hospodářský dům se proměňuje v období adventu v okouzlující vánoční trh. Ten nabízí přítomným čarovnou vánoční atmosféru s jedinečnými výrobky uměleckých řemesel, živými jesličkami, kulinářskými specialitami, koncerty s vánoční hudbou nebo dílny pro děti a dětský vánoční program.

Advent na zámku HOF - vstup děti do 6 let zdarma, 6- 18 let 3 EUR, dospělí 6 EUR. Pro zájemce příplatek za vstup do zámku – děti 6 – 15 let 5 EUR, dospělí 7 EUR.

Příjezd domů kolem 23:00 hod.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, průvodce.

Rezervovat

Fotogalerie: