Vídeň - Španělská jezdecká škola a zámek Schönbrunn
Doprava autobusem

Jednodenní poznávací zájezd do Vídně, kde navštívíme světoznámou Španělskou jezdeckou školu, cvičící Lipicánské koně i jejich jezdce již stovky let, kdy tato rasa koní byla v minulosti součástí císařské kavalérie. (Vstupenky na stání jsou součástí ceny zájezdu, možnost příplatku vstupenek na sezení).

Ve Vídni navštívíme také zámek Schönbrunn, s muzeem královských kočárů, které jsou také úzce spjaty právě s Lipicány a jejich využitím pro reprezentační účely.

 

Program:

Odjezd z Pelhřimova od Sportovní haly v 6.00 hodin, příjezd do Vídně, vycházkou projdeme kolem pomníku Marie Terezie mezi dvěma muzei, Bránou hrdinů na náměstí Hrdinů, přes nám. Františka Josefa, Švýcarský dvůr na nám. Josefa II., a Michaelerplatz, odkud je vstup do jízdárny. Zimní jízdárna byla postavena v letech 1729-1734. Pro císaře Karla VI. (1685-1740) ji postavil Joseph Emanuel Fischer von Erlach. Barokně-klasicistní budova sloužila pro výcvik jezdectví šlechtické mládeže, pro vystoupení Španělské jezdecké školy a pro akce na císařském dvoře. Budovu nyní využívá Španělská jezdecká škola. Mezi křídlem jízdárny a švýcarským křídlem je dvůr s kaštany, tzv.  letní jízdárna, kterou využívá Španělská jezdecká škola pro „ranní práci“ lipicánů.

Po představení pauza na polední občerstvení, poté krátká procházka kolem řeckého templu, “Lidovými sady“ Volksgarten, které zdobí krásné rozárium (růžová zahrada).

Odjezd k zámku Schönbrunn, bývalé letní rezidenci Habsburků, s velkolepou nádherou barokních a rokokových reprezentačních sálů, pocházejících z doby vlády císařovny Marie Terezie. Pro zájemce následuje prohlídka „GRAND TOUR“ - nádherné apartmány z doby Marie Terezie. Tyto pokoje se svou výzdobou, které z velké části dominují čínské a východoasijské prvky, patří k nejluxusnějším interiérům v paláci. Patří mezi ně Modrý čínský salon a Vieux Laque Room, který byl po smrti Františka I. Štěpána přestavěn na pamětní pokoj. Zlatým hřebem prohlídky je takzvaný Millions Room, pojmenovaný pro své drahé palisandrové obložení. V Gobelin Salonu můžete obdivovat nádherné bruselské gobelíny. Prohlídka vyvrcholí v Bohatém pokoji, který obsahuje jediné dochované státní lůžko vídeňského dvora (vstup s audioprůvodcem 29 EUR dospělí, 21 EUR děti.)

V samostatné budově zámku je k vidění velmi pěkná sbírka císařských kočárů, z nichž nejokázalejší je korunovační kočár Františka I. Štěpána Lotrinského nebo lehký kočár vyrobený pro Napoleonova syna „Orlíka“, či zlatem zdobené sáně Marie Terezie.

Ve skvostném zámeckém parku obdivují návštěvníci francouzskou zahradu s mohutnou Neptunovou kašnou. Na blízkém návrší se z oken Gloriette, ve které se dnes nachází elegantní kavárna, naskýtá nádherný výhled na zahrady a na palác. Císařský pár pravidelně snídal v pavilonu uprostřed zoologické zahrady, nejstarší na světě. Velké návštěvnosti se také těší nedávno rekonstruovaný skleník s bohatstvím tropických rostlin (vstupy 7 EUR dospělý, 5 EUR dítě). V areálu Schönbrunnu se nachází i budova divadla a také dětského světa. Odjezd domů cca ve 20.00 hod. – příjezd okolo 23.00 hod.

 

Cena zájezdu zahrnuje:

Vstup na představení Lipicánů (sleva nad 65 let a děti), dopravu autobusem, komplexní pojištění, průvodce.

Nástupní místa:

Pelhřimov, Jihlava, Moravské Budějovice.

Rezervovat