Romantická Vídeň + ZOO

Program:

Odjezd z Pelhřimova od Sportovní haly v 6.00 hod. Odjezdy z Humpolce (příplatek 60 Kč) a Jihlavy budou ještě upřesněny.

 
Příjezd na Karlovo náměstí s nejkrásnějším vídeňským kostelem (Karlskirche) k Naschmarktu. To je historicky známý atraktivní trh, kam chodí Vídeňané kupovat zaručeně čerstvou zeleninu, ovoce, ryby, koření, nápoje a jiné čerstvé potraviny, které prodávají ve svých stáncích Turci, Arabové, Číňané, Slované a hospodáři rakouských zemí. Tady mají kupující možnost občerstvení v malých restauracích nebo jen tak „na stojáka“. Pokračováním potravinového trhu je rušný bleší trh s neopakovatelnou atmosférou.
Po návštěvě Naschmarktu, občerstvení či případných nákupech přejedeme do Schönbrunnu. Procházkou zámeckými zahradami kolem Neptunovy kašny ke Glorietě s nádherným výhledem na zahrady a zámek přejdeme k nejstarší zoologické zahradě na světě. V atraktivním prostředí moderně fungující zahrady obdivují návštěvníci zvířata ve volných výbězích, pavilonech, z nichž velmi atraktivní je obrovská klec, která skrývá tropický prales s jeho rostlinstvem, zvířaty a ptáky.
Největšímu zájmu zejména dětí, ale také dospělých se těší pandy velké či medvídci koala.
 
 
Z  Schönbrunnu přejedeme k Hofburgu a pak procházkou k mramorové soše císařovny Alžběty (Sisi) a kopii řeckého chrámu (Theseustempel) do zahrady s 200 druhy a 3000 kusy keřů a stromků růží. Návštěvou této zahrady, která se rozkládá v blízkosti Parlamentu, Radnice a Burgtheatru zakončíme pobyt ve Vídni a odjedeme domů. Předpokládaný příjezd ve 22:00 hod.
 

Cena zahrnuje:

  •  autokarovou dopravu z Pelhřimova
  • služby průvodce
  • komplexní cestovní pojištění včetně storna. 

 

Vstup do ZOO není zahrnut: 18 EUR dospělí, 9 EUR děti do 19 let, zdarma děti do 6 let.

Rezervovat