Majestátní Grossglockner a Kitzbühelské Alpy

4-denní poznávací zájezd

 

Termín: 23.9. - 26.9. 2021     

Cena od: 7 450 Kč

 

V CENĚ ZÁJEZDU JE ZAHRNUTO:

  • doprava autobusem z Pelhřimova
  • 3x ubytování a polopenze v hotelu Cooee Alpin*** v St.Johann
  • na hotelu zdarma vysokorychlostní Wi-Fi
  • organizační a průvodcovská činnost, průvodce Dr. Jan Říha 
  • pojištění zájezdu dle zák. 159/1999 Sb. a jeho úprav zák. 214/2006 Sb.
 

PROGRAM: 

1.den: 
Odjezd ve čtvrtek  v 06.00 z Pelhřimova od Sportovní haly/bazénu. 
Kufstein – město na hranici Bavorska a Tyrolska na dolním toku Innu s nejvýznamnější památkou – pevností (vstup – 12,5eur). Její dnešní podoba pochází ze 6.století. Císařská věž vysoká 90m, v městské věži varhany s 4307 píšťalami, denně hrající na počest obětem válek.
 
 V odpoledních hodinách přejezd do starobylého městečka Rattenberg, které si prohlédneme a pak navštívíme významnou sklárnu Kisslinger Kristall – Glas (prohlídla zdarma), exkurse zaměřená na tvorbu bohatého sortimentu výrobků z křišťálu, dárkových předmětů, vánočních ozdob, bohatě zdobeného skla. Možnost nákupů. Přejezd na ubytování – hotel Cooee Alpin*** v St. Johann, večeře. Hotel nabízí hostům zdarma RELAX se saunou, prostornou relaxační místností a fitness. Snídaně jsou servírovány formou bohatého bufetu s produkty z regionu a večeře – 3-chodový bufet a salátový bar.
 
2. den: 
Po snídani výjezd lanovkami (cesta nahoru i dolů -26,50eur) na Kitzbüheler Horn (1996m) nebo na Hahnenkamm (1655m) – vycházky nebo turistika podle zájmu a kondice účastníků. Na zpáteční cestě procházka Kitzbühelem – staré město, jedno z nejvyhledávanějších letovisek Tyrolska, místo konání světového poháru ve sjezdovém lyžování. Přejezd na ubytování, večeře.
 
3. den: 
Po snídani výjezd atraktivní vysokohorskou silnicí pod nejvyšší horu Rakouska – Grossglockner (3798m). Po cestě zastavení na parkovišti s výhledy na horské velikány, např. u Edelweisspitze (2571m) výhled na 37 hor vyšších než 3000m. Naší cílovou stanicí je plošina s parkovištěm Kaiser Franz Josef Höhe 2369 m n. m. Zde se nachází návštěvnické centrum, výstava automobilů a motocyklů, panoramatická místnost, výstava umění „Láska k Alpám“, glocknerské kino, několik restaurací a prodejen suvenýrů. Návštěvníky ohromuje pohled na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner (3798m) a na největší ledovec východních Alp Pasterze. Z vyhlídky jezdí do údolí pozemní lanovka – odtud vede k ledovcovému jazyku asi 300 m dlouhé schodiště.
Upravená cesta Gamsgrubenweg s převýšením 180 m o délce 3,5 km (z toho 1 km v tunelech), po cestě zastávka na pozorovatelně Wilhelm Swarovski ve tvaru křišťálu (10 minut) s dalekohledy nabízejícími jedinečný výhled do srdce národního parku Vysoké Taury s možností pozorovat horská zvířata ve volné přírodě nebo horolezce ve stěnách. Na konci této cesty si odpočineme na místě s lavičkami a stoly pod ledovcem Wasserfallwinkel s plochou 24 km².
Návrat na ubytování v pozdních odpoledních hodinách, večeře.
 
 4. den:  
Po snídani přejezd do horského masivu Wilder Kaiser – významné turistické oblasti nad řekou Inn se zážitkovými areály v nadmořské výšce 1100 – 1829m propojených pohodlnými horskými cestami. Na své si přijdou i děti. Jako příklad z výběru areálů můžeme uvést svět kouzel na vrcholu Hartkaiser – k němu vede kouzelný expres, který vede do světa pohádkových příběhů. Na stanovišti Hochsöll - 60 vodních stanovišť s mnoha atrakcemi. Nabízí se též výjezd kabinovou lanovkou na dominantní vrchol Hohe Salve s nejvýše položeným kostelem Rakouska. Díky kruhovému rozhledu si vysloužil pověst nejvyhlídkovějšího vrcholu Tyrolska. Zde je možno využít vrcholové restaurace s otáčivou terasou. Na děti zde čeká spící obr, další zajímavostí jsou větrné varhany a sluneční hodiny. Výběr stanovišť bude upřesněn. 
 
Na zpáteční cestě zastávka u jezera Chiemse. Na Herreninsel přejedeme lodí k zámku Ludvíka Bavorského (věrná kopie Versailles) – prohlídka s audiovýkladem v češtině (vstup 9eur, osoby do 18let vstup zdarma). 
 
Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.
 
Uvedené vstupy jsou předběžné a budou upřesněny a nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. 
Změna programu vyhrazena vzhledem k aktuálnímu počasí.
 

V CENĚ ZÁJEZDU NENÍ ZAHRNUTO:

  • cestovní pojištění, možno uzavřít fakultativně, cena 30 Kč na osobu a den včetně pojištění storna
  • pobytová taxa – osoby nad 16let / 2,20 eur /noc – platí se na místě
 

Rezervovat