Kouzelné Bavorsko

 

4-denní poznávací zájezd

 

V CENĚ ZÁJEZDU JE ZAHRNUTO:

  •     doprava autobusem z Pelhřimova
  •     3x ubytování a stravování: 2x v Leonardo Hotel City East München se snídaní, 1x v hotelu Burgwald v Pasově s polopenzí
  •     organizační a průvodcovská činnost, průvodce Dr. Jan Říha 
  •     pojištění proti úpadku CK

 

PROGRAM:

 
1.den: Odjezd ve čtvrtek v 06.00 z Pelhřimova od Sportovní haly/bazénu. Zastávka v Domažlicích – procházka jádrem městské památkové rezervace s kostelem Narození Panny Marie, městskou věží, novorenesanční radnicí, Dolní branou a mnoha historickými domy s podloubími. Další zastávkou, už na území SRN, je Walhalla – budova postavená podle Parthenonu v Aténách, v jejímž interiéru se nacházejí mramorové busty a pamětní desky velikánů vědy a umění. Ze sloupořadí se otevírají úchvatné výhledy do údolí Dunaje. Po prohlídce exteriérů pokračujeme do Regensburgu (Řezna), města na Dunaji zapsaném do seznamu Unesca. Prohlídka historické části města zahrnuje památky počínaje Římskou říší, po kamenném mostě z 12. století, v jehož blízkosti se nachází dosud fungující nejstarší uzenářská dílna na světě, ale také návštěvnické centrum s výstavou zaměřenou na památky Unesca. Odtud přejdeme k Dómu sv. Petra – nejvýznamnější gotické památky Bavorska, Staré radnici, zámku Thurn und Taxis, barokní bazilice a k dalším pamětihodnostem. 
Odjezd na ubytování. První dvě noci jsou zajištěny v hotelu v Mnichově se snídaní.
 
2. den: Po snídani si společně prohlédneme Mnichov – hlavní města Bavorska, kde navštívíme nejvýznamnější památky, ale využijeme i bohatých možností občerstvení a nákupů. Z míst, která neujdou naší pozornosti, jmenujme Frauenkirche, kostel sv. Michala, Starou a Novou radnici, budovu Rezidence bavorských králů. 
Navštívíme Olympijský park s možností výjezdu výtahem na Olympijskou věž (6 EUR), odkud se naskýtá krásný výhled na město a vzdálené Alpy. Dále návštěva výjimečné expozice automobilky v Muzeu BMW (9 EUR).
V podvečerních hodinách zavítáme na velikou turistickou atrakci – do největší mnichovské pivnice.
Odjezd na ubytování.
 
3. den: Po snídani se přesuneme k zámku Nymphenburg (kombinovaný vstup 11,50 EUR nebo pouze palác 6 EUR), jednomu z nejkrásnějších zámků v Evropě, jehož součástí je i sbírka starého porcelánu, největší svého druhu na světě.  Zámek obklopuje nádherný park s jezerem, vodopádem a umělým kanálem a několik menších objektů historického charakteru. Park přechází v novou bohatou zahradu, která se řadí k nejvýznamnějším v Evropě (14000 rostlinných druhů z celého světa). 
 
Přesun do oblasti Bavorských Alp. Po cestě zastávka v městečku Oberammergau pod vrchol hory Kofel. Návštěvníci zde obdivují mnoho domů zdobených nádhernými freskami. Bohatě zdoben je kostel sv. Petra a Pavla. Odtud přejedeme k nedaleké hoře Laber (1684m), kam vyjedeme lanovkou (13 EUR) (procházky, občerstvení, panoramatické výhledy). Navštívíme francouzské zahrady s fontánami zámku Ludvíka Bavorského – Linderhof. Další zastávkou na naší cestě bude Starnberg ležící na břehu stejnojmenného jezera (renesanční zámek, pozdně rokokový kostel. V Possenhofenu – 5 km od Starnbergu - prožila mládí manželka císaře Františka Josefa I. (Sissi). 
 
(Za ideálních meteorologických podmínek a v případě většinového zájmu skupiny se přesuneme k nejvyšší hoře Bavorských Alp Zugspitze (2950 m). Na konci roku 2017 zahájila provoz kabinová lanovka (kapacita 120 cestujících), která nás vyveze na vrchol s výhledy z panoramatické terasy na ledovce a více než 400 vrcholů ve čtyřech zemích (58 EUR). Čas na vrcholu strávíme procházkami a občerstvením. Po návratu do údolí se zastavíme v Garmisch Partenkirchenu, kde si prohlédneme skokanské můstky.)
 
Odjezd na ubytování. Poslední noc je zajištěna v hotelu v Pasově s polopenzí.
 
4.den:  Po snídani odjezd do centra Pasova, které patří k nejhezčím bavorským městům, historicky významné, nazývané také městem tří řek na březích Dunaje, do něhož se vlévají řeky Ilz a Inn. Stavební památky pocházejí převážně z barokního období. K nim patří zejména obranná pevnost Horní hrad ze 13. století, katedrála sv. Štěpána, nové biskupské sídlo čí gotická radnice. 
V rámci pobytu v Pasově se nabízí výlet lodí Kristall (15,50 EUR), vyzdobenou miliony kamenů firmy Swarowski, s největším křišťálovým lustrem světa. Zážitková dvouhodinová plavba po Dunaji s výhledy na panorama Pasova, soutok tří řek i krajinu s vesničkami v blízkosti řeky. Loď nabízí občerstvení v restauraci nebo kávu na horní palubě. 
 
Odjezd domů.
 
Cestovní pojištění není zahrnuto v ceně. Možno uzavřít fakultativně, cena 24 Kč na osobu a den včetně pojištění storna. Uvedené vstupy nejsou zahrnuty v ceně zájezdu.
 
Změna programu vyhrazena vzhledem k aktuálnímu počasí.

Rezervovat