ADVENT - DRÁŽĎANY A ZÁMEK MORITZBURG

Jednodenní poznávací adventní zájezd s návštěvou prodejny čokolády Halloren, vánoční štolou a návštěvou zámku z filmu Tři oříšky pro Popelku, možné nákupy v Primark

 

 

Program:

- Odjezd z Pelhřimova od sportovní haly/bazénu v 6.00 hodin a Humpolce od fotbalového hřiště v 6:20 hod.

- Zastávka na zámku Moritzburg poblíž Drážďan, kde navštívíme výstavu vztahující se k jedné z našich nejoblíbenějších pohádek „Tři oříšky pro Popelku“ (vstup 8 EUR), s originálními filmovými kostýmy a zaměřením na další tvorbu režiséra Václava Vorlíčka a skladatele Karla Svobody. Všechno je v německém i českém jazyce.

- Procházka Drážďany s návštěvou adventních trhů, po trase:  Frauenkirche, Zwinger, Katedrála, Budova opery, Brühlská terasa, Fürstenzug – „Knížecí průvod, na trase procházky se v centru města nachází také Dopravní muzeum.

Nejstarší německý vánoční trh, drážďanský Striezelmarkt slaví v roce 2022 již 588 let. Kromě Striezelmarktu bude v Drážďanech dalších deset různých vánočních trhů. Třpytivá vánoční míle povede od hlavního nádraží přes Prager Straße kolem Striezelmarktu a u kostela Frauenkirche až na druhou stranu Labe k trhu Augustusmarkt. Štrýcl (německy Striezel), adventní pečivo a předchůdce dnešní pravé drážďanské štoly »Dresdner Christstollen«, dal trhu jeho jméno již v pozdním středověku, vánoční štola se pouze v tento den při slavnostním průvodu ponese městem. Možnost předvánočních nákupů nejen na vánočních trzích, ale také i v nákupní galerii Zentrum na Pragerstrasse, kde se také nachází Primark.

- Návštěva prodejny čokolády a pralinek Halloren, nákup ve výhodných cenových relacích.

- Odjezd domů cca v 18.00 hod. – příjezd okolo 22.00 hod.

 

Cena zájezdu zahrnuje:  dopravu autobusem, průvodce, cestovní pojištění.

Rezervovat