Silvi Marina autobusem
Doprava autobusem

Autobusem do Itálie na 10-denní pobyt u moře

 

SILVI MARINA

město mezi Jaderským mořem a zelenými kopci - leží v oblasti 3 národních parků: Abruzzo, Gran Sasso – s nejvyšší horou Apenin Corno Grande – 2914 m n. m. s jedním s nejjižněji položených ledovců v Evropě, a do třetice parku Maiella, 2 regionálních parků (Velino–Sirente a Monti Simbruini) a více než 20 přírodních rezervací, které zaujímají asi 40% celého území kraje. Pro ně byl také kraj stanoven Evropským parlamentem jako „Zelený region Evropy“. Toto středisko leží ve střední Itálii, oblasti nazývané ABRUZZO. Na čistých písečných plážích, uprostřed krásné přírody na úpatí pohoří Gran Sasso, prožijete koupání v průzračném teplém moři a nádherné dny prohřáté italským sluníčkem.

Silvi Marina je typické přímořské letovisko vzniklé z původní malé rybářské vesničky na pobřeží Jaderského moře. Díky své výhodné poloze na úpatí hor, křišťálově čistému moři a plážím se zlatavým pískem je právem nazývána „perlou adriatického pobřeží“ a stala se jedním z nejnavšťěvovanějších v regionu. Hned za městečkem se zvedají kopce, na nichž najdete starobylé vesničky jako Silvi Paese či Alta nebo Sant d´Angelo a za nimi majestátní pohoří Gran Sasso. Jiný kolorit mu ovšem dodávají protáhlé řady domů a vilek podél písčité pláže, promenády a řady obchůdků a butiků, také 2 obchodní domy, několik supermarketů s potravinami, barů a restaurací, pizzeriií a cukráren. Kopce jsou zároveň hradbou před studeným větrem z pevninského pohoří, a tak s hezkým a teplým počasím zde můžete počítat většinou už od května až do konce září.

 

Ubytování:

V moderně zařízených residencích (Mac, Gugu, Kara, Azzurra) pouhých 0-80 m od pláže, nacházejících se přímo na promenádě nebo nedaleko hlavního centra města (5 minut chůze). V nabídce máme také cenově výhodnější apartmány pro 4 nebo 6 osob: vybrat si tedy můžete z apartmánů pro 2 osoby, z apartmánů pro 4 osoby s jednou 2-lůžkovou ložnicí, plně vybavenou obývací kuchyní s rozkládacím 2-lůžkem, koupelna + toaleta. A dále z apartmánů pro 6 osob, zde je navíc 1 ložnice. Všechny apartmány mají buď balkon, terasu nebo vlastní zahrádku.

 

Volný čas:

V centru jsou pravidelně italské animace pro děti, v pátek české – pořádané delegátkami. Pravidelně jsou na pláži lekce spinning, aerobiku za poplatek 5 eur. Plus jsou otevřená fitcentra. Poblíž rezidencí je velká relaxační travnatá plocha, na které jsou lavičky, dětské hřiště, odpočívadla pro relaxaci dětí i dospělých.

Každý čtvrtek se v Silvi Marina konají trhy s možností nákupu oblečení, drogerie, ovoce,…

 

V ceně je zahrnuto:

  • doprava autobusem, odjezd z Pelhřimova, Humpolce či Jihlavy

  • ubytování/7 nocí

  • pobytová taxa

  • spotřeba vody a elektřiny

  • v místě česky mluvící delegát

 

Plážový servis (slunečník a 2 polohovací křesílka v zadních řadách pláže): 35eur/týden/apartmán.

Městská daň se hradí na místě: osoba nad 15let / 1 EUR / noc

Každý účastník zájezdu by si samozřejmě měl uzavřít cestovní pojištění (možno výhodně také v naší CK včetně pojištění storna zájezdu za 30 Kč na den/osoba).

Rezervovat