Cupra Marittima 2019 - autobusem

Autobusem do Itálie na 10-denní pobyt u moře

 

Cupra Marittima

vyniká čistým vzduchem, průzračným mořem, nádhernými plážemi s jemným pískem, borovými lesy, palmami a květinovými kopci. Již po několik let se chlubí prestižním oceněním Blue Flag pro zdraví, kvalitu a bezpečnost moře.

Leží přibližně na polovině cesty mezi Ancones a Pescara. Rozkládá se na třech kopcích: Santander, Marino a Boccabianca. Je to malý historický klenot, na jehož území došlo ke změnám různých civilizací v průběhu staletí. Název města vzešel ze jména bohyně Dea Cupra, která byla bohyní kmene Picenu. Oltář zasvěcený této bohyni se ve městě dochoval do dnešních dnů. Původní středověká část města se nazývá Marano, k této části ve druhé polovině 19. století byla při pobřeží založena rybářská vesnice, která dnes tvoří turistickou část Cupri. Archeologické vykopávky  svědčí o prehistorickém osídlení kočovným kmenem Picenů. V roce 268 př. n. l. se Cupra Marittima stala římskou kolonií proslulou námořním obchodem s Orientem. S pádem římské říše město střídavě ovládali Langobardi, Byzantinci a Frankové. V roce 1076 se město stalo svobodným městem pod ochranou Ferma. Ve druhé polovině 19. století bylo vybudováno veřejné osvětlení a železnice. Počátek 20. století byl ve znamení rychlého ekonomického rozvoje, na pobřeží vyrostly domy v secesním stylu a první ubytovací domy pro turisty.

 

Ubytování: 7 nocí v Camping Terrazzo sul Mare

Bungalow typu A je malý cihlový dům pro 2 osoby. Je složen z jednolůžkového pokoje s manželskou postelí a kuchyňským koutem, TV a klimatizací.

Venku se nachází dřevěná veranda vybavená stolem a židlemi pro venkovní posezení.

Možnost výběru dalších typů bungalowů pro 2 až 5 osob.

Poblíž bangalowů je malá toaleta (vodní, umyvadlová a sprchová ramena), která je určena výlučně pro hosty bungalowů.

Bohatou vegetací olivovníků, borovic, palem a okrasných rostlin připomíná kemp nádhernou barevnou zahradu.

 

Volný čas:

V areálu je hostům k dispozici bar, bazén dětské hřiště, stolní tenis, prádelna (na žetony) a připojení na WI-FI. Na pláži mohou klienti využívat malou restauraci, kde lze ochutnat různé regionální či rybí speciality. Nedaleko kempu je supermarket, trafika, banka a tenisové kurty. 

Pro milovníky kol je zde okouzlující a jedinečná cyklostezka při pobřeží, dlouhá 13 km. Spojuje letoviska Cupra Marittima, Grottammare a San Benedetto.

 

V ceně je zahrnuto:

  • doprava autobusem, odjezd z Pelhřimova, Humpolce či Jihlavy

  • ubytování

  • káva a nealkoholický nápoj na uvítanou

  • taneční zábava s degustací místního vína a špaget

  • vstup do bazénu

  • plážový servis

  • povlečení postelí

  • spotřeba vody a elektřiny

  • klimatizace

  • závěrečný úklid

 

Na místě se platí místní poplatek: osoba nad 14 let/ 3eur / pobyt

 

Každý účastník zájezdu by si samozřejmě měl uzavřít cestovní pojištění (možno výhodně také v naší CK včetně pojištění storna zájezdu za 24 Kč na den/osoba).

Rezervovat