Živogošće
Zájezd pro jednotlivce

Městečko a přístav na Makarské riviéře. Působivé pozadí městečka tvoří úpatí pohoří Biokovo, které je obklopené množstvím krásných oblázkových a písčitých pláží a piniovým lesíkem. Hlavními zajímavostmi v okolí jsou města Makarská (20 km severozápadně) a Mostar, výletní cesty lodí s programem a ochutnávkou ryb a vína na protější ostrov Hvar (cesta trvá cca ½ hodiny do Sućuraje). Východně od Živogošće, v malebné poloze – na skalnaté výspě nad mořem – je františkánský klášter který tvoří jeden architektonický celek s kostelem a zvonicí, byl vybudován v 18. století. Kostel je zařízen barokním nábytkem, klášter má starou knihovnu a rozsáhlý archiv.
Pod klášterem vyvěrá vydatný sladkovodní pramen, který je při odlivu na souši a při přílivu pod hladinou moře. Východně od kláštera je ve skále nad mořem vytesaný nápis s latinskými chvalozpěvnými verši o prameni, životodárné Zemi a nymfě, jíž byl zasvěcen. Verše zůstaly neponičeny od doby Říma. Město bylo prvně zmiňováno pod svým nynějším názvem v roce 1434. Stará část města s věží na úpatí hory se skládá ze shluků malebných kamenných domů. Jsou zde k dispozici restaurace, hotelový komplex s každodenním večerním programem.

Trasa cesty

Odjezd z Pelhřimova, Humpolce a Jihlavy přes Znojmo, Vídeň, Graz, Maribor, Zagreb, Karlovač, Plitvická jezera, Knin, Sinj, do místa ubytování – Živogošće - po nových silnicích a dálnicích v překrásném prostředí chorvatských hor (např. pohořím Svilaja ve výšce 1250 m n. m.).

Ubytování

Ve dvou apartmánových domech. Ve 2-lůžkových pokojích a apartmánech (možno i doplnění přistýlky do počtu 3 lůžek) a 4-lůžkových apartmánech, s veškerým vybavením (koupelna + WC), balkon či teráska, kuchyňka.

 

Koupání

Vzdálenost od pláže cca 150 - 250 m (dle výběru pláže). Pláž s jemnými oblázky - doleva od ubytování je 700 m dlouhá, napravo délka také cca 700 m. Moře je zde pozvolné, vhodné i pro děti a starší osoby.

Výlety

Na místě doporučujeme tyto výlety: město Makarská – rušné centrum Makarské riviéry; celodenní výlet lodí s grilováním ryb a návštěvou ostrova Hvar; turistika v pohoří Biokovo, známé poutní místo Vepric u Makarské, nebo také Medjugorje nedaleko delty řeky Neretvy či vodopády Kravice.

 

Každý účastník by si měl uzavřít pojištění léčebných výloh pro cesty do zahraničí. Nabízíme komplexní cestovní pojištění za 24.-Kč/den včetně storna.

 

Rezervovat