Kouzelné Valašsko + ZOO Zlín-Lešná

Zveme Vás na  4 - denní poznávací zájezd

Termín: 26.9. - 28.9. 2024

V ceně zájezdu je zahrnuto:

  • doprava autobusem z Pelhřimova, Humpolce a Jihlavy
  • 3x ubytování v hotelu Lázní Kostelec*** ve dvoulůžkových pokojích
  • 3x polopenze na hotelu - snídaně formou bufetu, večeře výběr ze čtyř jídel
  • organizační a průvodcovská činnost
  • pojištění zájezdu dle zák. 159/1999 Sb. a jeho úprav zák. 214/2006 Sb
  • DPH

 

Program:

1. den: Odjezd z Pelhřimova od Sportovní haly v 6 hodin, další nástupní místa jsou Humpolec a Jihlava. Příjezd do Zlína, města při řece Dřevnici, na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů. Je známý svou funkcionalistickou architekturou a stavbami světoznámé firmy Baťa. V období, kdy byl starostou města její majitel, byla postavena řada veřejných budov jako radnice, škola, kino, rodinné domy, příměstské vily a také obytné domy pro zaměstnance firmy. V roce 1990 bylo město prohlášeno městskou památkovou zónou. Navštívíme Muzeum jihovýchodní Moravy, Baťův institut ve 14. budově baťovského areálu, s oceněnou expozicí „Princip Baťa. Dnes fantazie, zítra skutečnost“, zahrnující tři významná témata: historii firmy Baťa, historii zdejších filmových ateliérů a příběh cestovatelů Zikmunda a Hanzelky. Součástí je i Obuvnické muzeum s více než šesti sty exponáty. Odpoledne nás čeká exkurze v likérce Rudolf Jelínek s degustací. Společnost byla založena roku 1894. Exkurzní trasa zahrnuje návštěvnické centrum s podnikovou prodejnou, kinosál, pěstitelskou pálenici, provoz s obřími dřevěnými sudy, stáčírnu a degustační místnost. Součástí prohlídky je ochutnávka výrobků. Přesun na ubytování v okouzlujícím předhůři Hostýnských a Vizovických vrchů, večeře (první den je jednotná).

2. den: Po snídani vyrazíme opět na prohlídku Zlína, kde bude také zařazena hodinová projížďka anebo procházka městem s místním průvodcem, zaměřená na historii firmy Baťa. Po obědě přesun do zoologické zahrady Lešná – třetí nejnavštěvovanější ZOO v České republice, založené roku 1929, na 42 ha najdeme kolem 220 druhů zvířat s řadou vzácných druhů. Areál je rozčleněn dle zeměpisných oblastí. Do večeře dle zájmu wellness.

3. den: Snídaně. Odjezd na Radhošť (1129 m n. m.) v CHKO Beskydy, kde se nabízí krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky i Malou a Velkou Fatru. Koncem jara zde staří Slované slavili letní slunovrat. Na samotném vrcholu se nachází kříž z roku 1805, kaple sv. Cyrila a Metoděje, nevýše položený chrám v ČR, a sousoší obou věrozvěstů. Od 60. let minulého století se na jejich oslavu konají poutě. V areálu Pusteven – národní kulturní památky – obdivují návštěvníci objekty arch. Dušana Jurkoviče – Libušín – po požáru roku 2014 byla nedávno dokončena jeho obnova. Ve zprávě Valašského muzea v přírodě je i turistická ubytovna Maměnka. Přestávka na oběd. V případě časové rezervy Stezka Valaška - mezi korunami stromů. Odpoledne Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm – jeden z největších evropských skanzenů, kde je umístěno na 100 památkově chráněných objektů z oblasti Valašska. Je rozčleněno do tří samostatných areálů (Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina). Všechny stavby jsou ukázkou typicky roubené architektury Valašska. Návrat na ubytování, večeře.

4. den: Po snídani odjezd do Pulčinských skal – národní přírodní rezervace na ploše 107 ha, opředené pověstmi a legendami, v níž byly erozí pískovců vytvořeny útvary, z nichž nejvyšší stěna má výšku 30 m. K zajímavostem patří mrazové sruby, nejvyšší místo Zámčisko, Ludmilina skála, zde stával ve středověku hrad Pulčín, skupina skal Pět kostelů, kopec Hradisko, velká a malá jeskyně (k nim se váže pověst o bratrských kazatelích i pokladech rytíře Bočkaje). Hradisko – archeologická památka – tady bývalo sídliště lidu popelnicových polí v prvním tisíciletí před n. l. Návštěva zámku Lysice – renesanční zámek přestavený v 18. století. Dobové interiéry s bohatými sbírkami, zbrojnicí a knihovnou. K zámku přiléhá empírová kolonáda z roku 1833 a zámecká zahrada.) Návrat  domů, na místa odjezdu.

 

V ceně zájezdu není zahrnuto:

  • vstupy
  • cestovní pojištění
  • možno dokoupit Relax pass na celý pobyt za 320,- Kč na neomezený vstup do areálu tří vyhřívaných bazénů včetně 2 whirlpoolů (9:00 - 19:00 hod), sauna (10:00 do 22:00 hodin), stolní tenis, minigolf, tenisové hřiště, pétanque (možné i jednotlivé vstupy) či zakoupit léčebné procedury.

Rezervovat