Předvánoční Vídeň

 

Program jednodenního zájezdu:

Odjezd z Pelhřimova od Sportovní haly v 6.00 hod.

Příjezd do Vídně:

1.  První zastávka (v případě dobrého počasí) –  věž Donauturm, 252 m vysoká televizní věž – výtahem se dopravíme na vyhlídkovou plošinu do výšky 160 m, s otáčivou restaurací. Nádherné výhledy na Vídeň a Dunaj. Vstupné skupina od 20 osob 5,20 EUR, studenti - skupina 3,60 EUR.

Poté procházka kolem hlavních pamětihodností centra města. Přestávka na oběd.

 

2.  Návštěva atraktivních výstav v Albertině:

 – Raffael – italský génius vrcholné renesance, jako malíř a architekt tvořil ve Florencii a Římě na objednávku papežů a knížat. Albertina představuje první výstavu, která umělcovo dílo ve Vídni prezentuje 130 kresbami a 18 malbami.

- Pieter Bruegel st. – jeden z nejvýznamnějších umělců 16. století, v námětech jeho obrazů hrají hlavní roli příroda nebo scény z každodenního života venkovanů. Cestoval do Itálie a vytvořil série kreseb, které se rozšířily po celé Evropě. Albertina prezentuje jeho 80 děl.

Dále stálé výstavy ze sbírek galerie pod názvem Od Moneta k Picassovi a dalších výstav.

Vstup studenti do 19 let zdarma, dospělí – skupina 9,90 EUR. 

 

3. V podvečerních hodinách návštěva vánočního trhu před Vídeňskou radnicí, také s tradičními adventními koncerty ve slavnostním sále radnice (vystoupení hudebních a pěveckých souborů z celého světa, dotvářejících atmosféru adventu) - vstup zdarma.

 

Odjezd domů cca ve 20.00 hod. – příjezd okolo 23:00 hod. 

 

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, komplexní cestovní pojištění, průvodce.

Rezervovat

Fotogalerie: